آشنایی با سنگ های قیمتی

عقیق سلیمانی: خواص عقیق سلیمانی چیست؟ ( سنگ عقیق باباقوری)

عقیق سلیمانی چیست؟ مهم ترین خواص عقیق سلیمانی چیست؟ ایا میدانید نام دیگر این سنگ چیست؟ آیا این سنگ انگشتر حضرت سلیمان است؟ در این مقاله به بررسی کامل این سنگ ( عقیق باباقوری) و خواص ویژه عقیق سلیمانی پرداخته شده است. در ادامه این مقاله همراه جواهر هشتم باشید تا با ویژگی های این گونه از سنگ های باارزش بیشتر آشنا شوید.

آشنایی مختصر

عقیق سلیمانی چیست؟ سنگ سلیمانی از خانواده سنگ عقیق میباشد که زیر مجموعه ای از کوارتز محسوب می‌شود. سنگ عقیق با سختی حدود ۷ در مقیاس موس جزو سنگ های سخت محسوب می‌شود. نام این سنگ برگرفته شده از رودخانه ایی در سیسیل که واقع شده در یک شبه جزیره میباشد، است که در زمان های قدیم اولین مکانی بوده است که این خانواده از سنگ ها در آن استخراج شده است.

در این رودخانه انواع مختلف سنگ عقیق از نوع نیمه شفاف تا مات استخراج می‌شود که هرکدام خواص مخصوص به خود را دارند که مهم ترین و پرخاصیت ترین آنها مربوط به عقیق یمنی میباشد که در یمن وجود دارد. امروزه این سنگ معادن بسیاری دارد و در بسیاری از مناطق و در کشورهایی همچون یمن، برزیل، پاکستان و هند این سنگ و انواع مختلف عقیق استخراج می‌شود و به مناطق مختلف جهان ارسال می‌گردد.

سنگ عقیق از نگین های بسیار قدیمی و باارزش محسوب می‌شود و در زمان های قدیم نیز مورد استفاده قرار می‌گرفته است که در مورد خواص آن در احادیث و روایات نیز مطالب بسیاری بیان شده است. یکی از گونه های این سنگ، سنگ عقیق سلیمانی میباشد که با نام سنگ باباقوری نیز شناخته می‌شود.

اما در پاسخ این سوال که عقیق سلیمانی چیست می‌توان گفت که این سنگ که جزو خانواده عقیق میباشد سنگی با رگه های گوناگون میباشد که در رنگ های خاکستری، سفید، سیاه، سیاه، ابی، زرد، صورتی و قرمز قابل مشاهده است. نقش و طرح های موجود بر روی این سنگ مانند حلقه های موازی است که دور سنگ قرار گرفته اند و به دلیل رنگ و ظاهر خاصی که دارد در بین مردم نیز از محبوبیت خاصی برخوردار میباشد. رگه های این سنگ اکثرا به رنگ سیاه و سفید هستند اما در رنگ های متنوع دیگری نیز قابل مشاهده است‌.

نگین سلیمانی با توجه به ظاهر منحصر به فرد و رنگ بی‌نظیری که دارند در برخی از موزه های جهان نگهداری می‌شود. نگین سلیمانی با نام خلنگ یا قلنج نیز شناخته میشود که در زبان فارسی به معنی سیاه و سفید است و همچنین در زبان عربی جزع به معنای سنگ باباقوری زنده میباشد. این گونه از سنگ عقیق خود نیز دارای انواع مختلفی میباشد که هر کدام به شکلی متفاوت دیده میشود. این سنگ در حدود 5 نوع مختلف وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

خواص ویژه عقیق سلیمانی برای بدن

سنگ های معدنی و قیمتی همواره دارای خواص ماورایی بسیاری بودند و برخی از آنها علاوه بر خواصی که برای بدن انسان دارند از نظر معنوی نیز خواص بسیاری دارند به طوری که توسط علما و بزرگان دینی استفاده از آنها سفارش شده است. اما خواص عقیق سلیمانی چیست؟ همان طور که گفته شد نگین سلیمانی از خانواده سنگ عقیق میباشد پس میتوان همان خواص سنگ عقیق را از آن استخراج کرد. متولدین ماه های مهر، آبان و بهمن می‌توانند از خواص عقیق سلیمانی به طور ویژه ایی بهره مند شوند چراکه این سنگ مخصوص متولدین این ماه است.

خواص سنگ عقیق سلیمانی (sardonyx-agate) موجب افزایش شادابی و روشنایی فرد خواهد شد و تنبلی و سستی را از بین خواهد برد. خواص عقیق سلیمانی دلهره و ناراحتی ها را بهبود خواهد داد. افرادی که در زمینه تاثیرات سنگ های طبیعی فعالیت می‌کنند اعتقاد دارند که این نگین سبب افزایش عمق دید انسان و بهبود تفکرات و دسترسی به حالات داخلی مان را می‌دهد. همچنین خواص عقیق سلیمانی سبب افزایش صفات مثبت میباشد.

این سنگ به سنگ خوشبختی نیز معروف است. اگر که شما وسایل خود را دائما گم میکنید استفاده از این سنگ پیشنهاد نمی‌شود چراکه موجب تشدید این صفت در شما خواهد شد.
خواص عقیق سلیمانی در بهبود قدرت چاکرا ها بسیار موثر است و گفته می‌شود که این سنگ در چاکرای هفتم (جمجمه) بسیار تاثیر گذار است. چاکرا در تمام موجودات وجود دارد و نقاط تراکم انرژی میباشد که شریان زندگی هر موجود زنده ایی است.

این سنگ باعث افزایش قدرت اراده و تقویت درک ذهن خواهد شد. خواص نگین سلیمانی باعث ایجاد تعادل میان حالات فیزیکی، عاطفی، ذهنی و روحی خواهد شد. این سنگ به کاهش خشم نیز کمک خواهد کرد. خواص عقیق سلیمانی سبب درک بهتر شرایط و محیط اطراف خواهد شد و موجب تقویت روحیات احساسی می‌شود. این نگین سبب تقویت حافظه و مقاومت بدنی می‌شود.

خواص عقیق سلیمانی تقویت توانایی سخنرانی و صحبت در جمع خواهد شد. مانند تمام انواع عقیق حفاظت در برابر بلایا از خواص این سنگ میباشد. این سنگ در شعبده بازی نیز مورد میتواند استفاده قرار بگیرد و باعث همسویی داخلی میباشد.

مهره سلیمانی چیست؟

حتما تاکنون نام مهره سلیمانی به گوشتان خورده است. اما مهره سلیمانی چیست؟ در زمان های گذشته برای دفع چشم زخم و حوادث ناگوار در گردن خود سنگی از سنگ سلیمان قرار می دادند. این سنگ را به شکل مدور سیاه و سفید ساخته می شد و شباهتی که چشم گوسفند داشته است. مهره سلیمانی معمولا به صورت یک جفت مهره وجود دارند و معادن مهم استخراج مهره سلیمانی اکثرا در کشور یمن می باشد. مهره سلیمانی معمولا دارای رگه هایی به رنگ سیاه و سفید هستند و گاهی اوقات در رنگ های قرمز و قهوه‌ای و زرد نیز مشاهده می شود.

مهم ترین خواص مهره سلیمانی چیست؟

در باب خواص مهره سلیمانی مطالب عجیب و بسیاری بیان می شود که منبع معتبری برای آنها ذکر نمی شود. در ادامه این مقاله برخی از خواص مهم مهره سلیمانی را بیان می کنیم:

+ این سنگ با توجه به انرژی مغناطیسی که دارد موجب تحریک عملکرد چاکراهای بدن می‌شود و تاثیرات بزرگی در زندگی خواهد داشت.

+ یکی از مهم ترین خواص مهره سلیمانی که از زمان های گذشته تا به امروز رواج داشته است خاصیت حفاظت در برابر چشم زخم و حوادث مربوط به آن می باشد.

+ این سنگ سبب افزایش شانس خواهد شد و تاثیر بسیاری در تسخیر قلوب مردم دارد.

+ افزایش رزق و روزی نیز از دیگر خواص مهره سلیمانی می باشد و این سنگ با فعال سازی چاکرای هفتم موجب افزایش میزان آگاهی و هوشمندی خواهد شد.

+ این سنگ سبب دوری از انرژی های منفی و جذب انرژی مثبت محیط می شود و باعث افزایش نشاط و شادابی و آرامش در زندگی و دوری از خشونت و پرخاشگری خواهد شد.

+ این سنگ موجب بهبود عملکرد رگ های خونی، چشم، معده و رحم خواهد شد و تاثیرات مثبتی در بهبود مشکلات پوستی دارد.

تشخیص عقیق سلیمانی

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که نحوه تشخیص عقیق سلیمانی اصل چگونه است؟ ابتدا توجه داشته باشید برای تشخیص اصل بودن سنگ پیشنهاد می‌شود به یک آزمایشگاه و یا فرد مجرب مراجعه کنید چراکه تشخیص عقیق سلیمانی اصل به راحتی امکان پذیر نیست.

نکته قابل توجه این است که این سنگ چون از خانواده سنگ عقیق میباشد پس مواردی که در تعیین سنگ عقیق اصل مورد استفاده قرار میگیرد در این سنگ نیز قابل استفاده است. یکی از مهم ترین فاکتور های تشخیص سنگ سلیمانی اطلاع از رنگ آن است. این سنگ معمولا در رنگ های سیاه، سفید، خاکستری، قهوه ایی، آبی، زرد، صورتی، و سبز قابل مشاهده است.

توجه به میزان سختی سنگ نیز می‌تواند در تشخیص عقیق سلیمانی کمک کننده باشد. سنگ سلیمانی به راحتی خراش داده نمی‌شود و نمی‌توان با سنگ های دیگر بر روی آن خط انداخت. این سنگ معمولا به شکل کاملا مات است و شفافیت ندارد که این ویژگی این سنگ از دیگر انواع سنگ عقیق متمایز میباشد. به طور کلی بهتر است به یک کارشناس باتجربه مراجعه کنید تا از خواص عقیق سلیمانی اصل به طور کامل بهره مند شوید.

 نگهداری و شارژ عقیق سلیمانی

در مطالب بالا گفته شد که مهم ترین خواص سنگ سلیمانی چیست و چه تاثیری در بدن انسان دارد از همین رو نگهداری و شارژ عقیق سلیمانی اهمیت بسیاری دارد. برای شارژ عقیق سلیمانی کافیست تا در ماه یک یا دو مرتبه آن را درون آبی روان و جاری قرار دهید و پس از چند دقیقه آن را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید تا سنگ خشک شود. بدین شکل شارژ سنگ عقیق سلیمانی انجام شده است

4.3 - (13 رای)
بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “عقیق سلیمانی: خواص عقیق سلیمانی چیست؟ ( سنگ عقیق باباقوری)

  1. من‌تیتک‌الدارم درماه تارمیشه مجدد سفیدمیشه خیلی ازش دیدم خصوصا جذب …این رو یک‌میلیارد هم نمیدم .جفتش را نیافتم هرجای کشور جستجوگران نبود اون زمان ارزشی ترمیشه…خواص زیادی دیدم ۲۰ساله دارمش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *