دعاهای قوی و مشکل گشا

حرز امام جواد (ع) ❤️ ۸۰ خواص شگفت انگیز حرز امام جواد + آداب

آیا چیزی در مورد حرز شنیده اید؟ آیا حرز می تواند از انسان در مقابل بلاها محافظت کند؟ چه روایات و منابع معتبری در مورد حرز امام جواد علیه السلام وجود دارد؟ توصیه شده ترین حالت استفاده از این دعای شریف به چه شکل است؟ آیا آداب خاصی دارد؟ برای یافتن پاسخ این سوالات و مطالب بیشتر در مورد حرز امام جواد علیه السلام کافی است تا انتهای این مقاله همراه جواهر هشتم باشید…

حرز به چه معناست

به طور کلی حرز به معنای وسیله یا شی است که از انسان در برابر خطرات و بلاهای قیر طبیعی محافظت می کند‌. بلاهای همچون چشم زخم، طلسم، سحر و جادو و غیره که در قرآن نیز به آنها اشاره شده است. برخی از روایات مانند روایت انس فرزند مالک نشانه های از استفاده از این واژه در زمان پیامبر اکرم (ص) را بیان کرده اند و می‌توان از آنها نتیجه گرفت که پیامبر و ائمه معصوم و برخی از پیروان ایشان برای حفاظت در برابر چشم زخم و بلا های غیر منتظره از حرز استفاده می کردند.

از واژه حرز در قرآن کریم استفاده نشده است اما در روایات و احادیث بسیاری از علما و بزرگان دین توصیه بسیاری به استفاده از این دعا و انواع دعاهای متعلق به ائمه اطهار و معصومین همچون حرز شرف الشمس شده است تا در برابر انواع بلاهای غیر طبیعی در امان باشیم.

آشنایی مختصر

اما حرز امام جواد (ع) چیست؟ ابتدا باید به این موضوع اشاره کرد که هر یک از امامان و ائمه اطهار حرز مخصوص به خود را داشتند که برای در امان ماندن از خطرات و گزندها برای خود و پیروان خویش از آن استفاده می کردند. این دعای باارزش به دو صورت حرز صغیر و حرز کبیر وجود دارد. حرز صغیر امام جواد (ع) شامل دعایی کوچک به طول یک سطر می باشد که آن را با نام دعای یا نور و یا برهان نیز می شناسند. در ادامه متن دعای حرز صغیر امام جواد را آورده شده است:

«یا نُورُ یا بُرْهانُ، یا مُبینُ یا مُنیرُ، یا رَبِّ اکْفِنی الشُّرُورَ وَ آفَاتِ الدُّهُورِ وَ أَسأَلُکَ النَّجَاهَ یَوْمَ یُنْفَخُ فِی الصُّورِ»

به طور کلی خواصی که بیان شده است و در روایات به آنها اشاره شده است مربوط به حرز کبیر امام جواد علیه السلام می باشد. اما قطعاً این دعای شریف نیز خواص مخصوص به خود را دارد مهمترین فواید دعای یا نور یا برهان دفع بلا و عاقبت به خیری در آخرت می باشد.

در این میان حرز متعلق به حضرت جواد علیه السلام یکی از معروف ترین دعاها برای دفع بلایای زمینی و آسمانی می باشد. برخی دیگر از حرزها مانند حرز یمانی منسوب به حضرت علی علیه السلام و یا حرز حضرت خدیجه (س) نیز از انواع حرزهای شناخته شده و معروف هستند که حتی در دین وهابیت که استفاده از این کارها را حرام می دانند، استفاده از خواص این نوع دعاها را توصیه کرده‌اند و در میان منابع بسیاری که حرزهایی از ائمه اطهار معرفی کرده اند، دعای حرز متعلق به حضرت جواد (ع)، حرز یمانی حضرت علی و حرز حضرت خدیجه شناخته شده تر هستند.

با توجه به خواص حرز متعلق به حضرت جواد (ع)، این دعا توسط بسیاری از علما توصیه شده است و یکی از معتبرترین دعاها می باشد. همانطور که گفته شد این دعا به دو صورت حرز صغیر و حرز کبیر وجود دارد که حرز صغیر امام جواد، با دعای یا نور یا برهان نیز شناخته شده است. استفاده از حرز صغیر آداب خاصی ندارد و می توان آن را در هر شرایطی به همراه داشت و از خواص آن بهره مند شد.

با دقت در معنی این حرز، می توان به خواص و قدرت آن پی برد که فرمودند خودتان را به این دعا حرز کنید که اگر لشکریان روم و ترک به ملاقات تو بیایند و همراه تمام اهل زمین بر علیه تو قیام کنند از آنها در امان خواهی ماند و به تو بدی نرسد.

توجه داشته باشید که این دعا دارای آداب خاصی می باشد و برای آن که بتوان از خواص این دعا به طور کامل بهره مند شوید باید آداب آن را به طور کامل رعایت کنید. برخی از این آداب که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد مربوط به زمان حکاکی و نحوه نوشتن آن می باشد و برخی دیگر نیز مربوط به شرایط استفاده و به همراه داشتن آن است.

خواص حرز امام جواد از زبان ایت الله بهجت

اگر به معنی حرز امام جواد (ع) توجه کنید خواهید فهمید که یکی از مهمترین خواص این دعای شریف در امان ماندن از بلایای غیر طبیعی زمینی و آسمانی می باشد که در کتاب سید بن طاووس نیز به این مطلب اشاره شده است. مرحوم مجلسی نیز در کتاب بحارالانوار ج 91 ص 354 به بیان خواص حرز امام جواد علیه السلام پرداخته است.

یکی از خواص حرز امام جواد از زبان ایت الله بهجت دور ماندن از خطرات و بیماری ها و همچنین محافظت از انسان در مقابل آزار شیاطین و اجنه و درمان خواب های پریشان و از بین بردن سحر و جادو می باشد. همچنین ایشان استفاده و به همراه داشتن این دعا را به منظور دفع چشم زخم بسیار توصیه کرده اند.

آیت الله بهجت برای کسانی که از آزار شیاطین و اجنه و خواب های پریشان رنج می بردند تاکید بسیاری به خواندن چهار قل، معوذتین و به همراه داشتن این دعا می‌کردند که نشان از اهمیت استفاده از فواید و خواص حرز امام جواد علیه السلام نزد ایشان است.

همچنین در باب خواص حرز امام جواد از زبان ایت الله بهجت بیان شده است که ایشان هیچ گاه از استاد خود اذکار و خواص آنها نمی‌پرسیدند اما بعضی از مواقع خود ایشان بیان می‌کردند که استفاده از خواص حرز امام جواد علیه السلام و بستن آن به دست باعث مصونیت خواهد شد و وجود این دعا موجب از بین رفتن و ناتوانی سحر و جادو خواهد شد.

انجام برخی از کارها در کنار به همراه داشتن این دعا برای بهره مندی کامل از خواص آن توصیه شده است. کارهایی همچون خواندن چهار قل، خواندن آیت الکرسی، به همراه داشتن قرآن کوچک، اذان گفتن با صدای نسبتا بلند، خواندن ۵۰ آیه قرآن و ….

برخی از محصولات حرز امام جواد (ع)

حرز امام جواد (ع) روی پوست آهو با رعایت کامل آداب

95,000 تومان

حرز امام جواد (ع) یکی از معتبرترین و پرخاصیت ترین دعاهای موجود میباشد که توسط بسیاری از علما و بزرگان دین همچون امام جواد (ع) و آیت الله بهجت استفاده از آن برای دور ماندن و حفاظت در مقابل بلایا و حوادث غیرطبیعی توصیه شده است. استفاده از این دعا آداب خاصی دارد که توسط امام جواد (ع) بیان شده است و برای بهره مند شدن از خواص این دعا به طور کامل باید آداب آن را رعایت کرد. از مهم ترین آداب استفاده از این دعا حکاکی آن بر روی پوست آهو و به صورت دست نویس میباشد. توصیه شده ترین حالت استفاده از حرز امام جواد (ع) به صورت بازوبند و حرزی که داخل لوله نقره استوانه ایی قرار گرفته باشد است که برای مشاهده نمونه کامل حرز امام جواد (ع) کافیست کلیک کنید.

این محصول شامل حرز امام جواد (ع) روی پوست آهو به صورت دست نویس (مطابق آدابی که امام جواد (ع) در روایت فرموده اند). پوست آهو به کار رفته در این محصول با ضمانت اصل بودن و طبیعی میباشد که توسط افراد مجرب، درساعات سعد با رعایت کامل آداب حکاکی شده است. قیمت نمونه کامل حرز امام جواد (ع) با توجه به حذف واسطه ها و فروش مستقیم بسیار منصفانه و دارای تخفیف نیز میباشد تا عموم مردم بتوانند از این دعا پرخاصیت استفاده کنند و از خواص آن بهره مند شوند. نمونه کامل حرز امام جواد (ع) با رعایت کامل آداب نوشتاری، بر روی پوست آهو و توسط افرادی مجرب در ساعات سعد حکاکی شده است

بازوبند چرم حرز امام جواد (ع): حرز دست نویس روی پوست آهو

160,000 تومان

حرز امام جواد (ع) یکی از معتبرترین و پرخاصیت ترین دعاهای موجود میباشد که توسط بسیاری از علما و بزرگان دین همچون امام جواد (ع) و آیت الله بهجت استفاده از آن برای دور ماندن و حفاظت در مقابل بلایا و حوادث غیرطبیعی توصیه شده است. این محصول شامل حرز امام جواد (ع) روی پوست آهو به صورت دست نویس همچنین یک عدد بازوبند چرم اصل که باید دعا درون آن قرار گرفته به بازوی راست بسته شود (مطابق آدابی که امام جواد (ع) در روایت فرموده اند) .

پوست آهو به کار رفته در این محصول با ضمانت اصل بودن و طبیعی میباشد که توسط افراد مجرب، درساعات سعد با رعایت کامل آداب حکاکی شده است. قیمت نمونه کامل حرز امام جواد (ع) با توجه به حذف واسطه ها و فروش مستقیم بسیار منصفانه و دارای تخفیف نیز میباشد تا عموم مردم بتوانند از این دعا پرخاصیت استفاده کنند و از خواص آن بهره مند شوند. بازوبند چرم حرز امام جواد (ع) با رعایت کامل آداب نوشتاری، بر روی پوست آهو و توسط افرادی مجرب در ساعات سعد حکاکی شده است. توصیه شده ترین حالت استفاده از حرز امام جواد (ع) به صورت بازوبند و حرزی که داخل لوله نقره استوانه ایی قرار گرفته باشد است که برای مشاهده نمونه کامل حرز امام جواد (ع) کافیست کلیک کنید.

نمونه کامل حرز امام جواد (ع): بازوبند چرم + لوله نقره استوانه + حرز امام جواد (ع) دست نویس روی پوست آهو

295,000 تومان

حرز امام جواد (ع) یکی از معتبرترین و پرخاصیت ترین دعاهای موجود میباشد که توسط بسیاری از علما و بزرگان دین همچون امام جواد (ع) و آیت الله بهجت استفاده از آن برای دور ماندن و حفاظت در مقابل بلایا و حوادث غیرطبیعی توصیه شده است. استفاده از این دعا آداب خاصی دارد که توسط امام جواد (ع) بیان شده است و برای بهره مند شدن از خواص این دعا به طور کامل باید آداب آن را رعایت کرد. از مهم ترین آداب استفاده از این دعا حکاکی آن بر روی پوست آهو و به صورت دست نویس میباشد. همچنین قرار دادن این دعا دورن لوله نقره استوانه ایی حکاکی شده و سپس قرار دادن آن داخل بازوبند چرم از دیگر آداب مهم استفاده از این دعا میباشد.

این محصول شامل حرز امام جواد (ع) روی پوست آهو به صورت دست نویس و یک لوله استوانه نقره با نقره 925 عیار و حکاکی یخشی از دعا بر روی آن (مطابق آدابی که امام جواد (ع) در روایت فرموده اند) میباشد. همچنین یک عدد بازوبند چرم اصل که باید دعا درون آن قرار گرفته به بازوی راست بسته شود. پوست آهو به کار رفته در این محصول با ضمانت اصل بودن و طبیعی میباشد که توسط افراد مجرب، درساعات سعد با رعایت کامل آداب حکاکی شده است. قیمت نمونه کامل حرز امام جواد (ع) با توجه به حذف واسطه ها و فروش مستقیم بسیار منصفانه و دارای تخفیف نیز میباشد تا عموم مردم بتوانند از این دعا پرخاصیت استفاده کنند و از خواص آن بهره مند شوند. نمونه کامل حرز امام جواد (ع) با رعایت کامل آداب نوشتاری، بر روی پوست آهو و توسط افرادی مجرب در ساعات سعد حکاکی شده است

گردنبند چرم حرز امام جواد (ع) (گنبدی)

45,000 تومان

به همراه داشتن حرز امام جواد (ع) و انواع دعاهای توصیه شده خواص و فواید بسیاری دارند و از طرف بسیاری از علما و بزرگان دین توصیه شده اند. به همراه داشتن دائمی این محصولات میتواند کمک بسیاری کند و ما را در برابر بسیاری از حوادث شوم و غیرطبیعی محافظت کنند. گردنبند چرم طبیعی مستطیلی محصولی مناسب برای قرار دادن حرز و دعا میباشد که از چرم طبیعی گاو ساخته شده است و بدون حساسیت میباشد. این محصول مناسب برای انواع سنین و همچنین هدیه به عزیزان و نزدیکان است. شما میتوانید این محصول را در چهار رنگ مختلف و در هر تعداد دلخواه از فروشگاه اینترنتی جواهر هشتم سفارش دهید. (این محصول بدون حرز و دعا میباشد)

گردنبند چرم مستطیلی حرز امام جواد (ع)

45,000 تومان

به همراه داشتن حرز امام جواد (ع) و انواع دعاهای توصیه شده خواص و فواید بسیاری دارند و از طرف بسیاری از علما و بزرگان دین توصیه شده اند. به همراه داشتن دائمی این محصولات میتواند کمک بسیاری کند و ما را در برابر بسیاری از حوادث شوم و غیرطبیعی محافظت کنند. گردنبند چرم طبیعی مستطیلی محصولی مناسب برای قرار دادن حرز و دعا میباشد که از چرم طبیعی گاو ساخته شده است و بدون حساسیت میباشد. این محصول مناسب برای انواع سنین و همچنین هدیه به عزیزان و نزدیکان است. شما میتوانید این محصول را در چهار رنگ مختلف و در هر تعداد دلخواه از فروشگاه اینترنتی جواهر هشتم سفارش دهید. (این محصول بدون حرز و دعا میباشد)

بازوبند چرم نواری

70,000 تومان
بازوبند چرم نواری حرز امام جواد (ع) محصولی بسیار کاربردی و مهم که میتوانید انواع دعا و حرز را در آن قرار دهید. استفاده از این محصول برای قرار دادن حرز امام جواد (ع) بسیار کاربرد دارد و با توجه به خاصیت این دعا و توصیه های بسیاری که شده است. این محصول را در انواع مختلف در اختیار شما قرار داده ایم تا بتوانید از خواص این دعا بهره مند شوید. این محصول بدون حرز و دعا میباشد.

بازوبند چرم حرز امام جواد (ع)

75,000 تومان
بازوبند حرز امام جواد (ع) محصولی بسیار کاربردی و مهم که میتوانید انواع دعا و حرز را در آن قرار دهید. استفاده از این محصول برای قرار دادن حرز امام جواد (ع) بسیار کاربرد دارد و با توجه به خاصیت این دعا و توصیه های بسیاری که شده است. این محصول را در انواع مختلف در اختیار شما قرار داده ایم تا بتوانید از خواص این دعا بهره مند شوید. (این محصول بدون حرز و دعا میباشد)

خواص دعای حرز امام جواد (ع) در روایات

از خواص دعای حرز حضرت جواد علیه السلام در بسیاری از روایات و احادیث یاد شده است. استفاده از خواص حرز امام جواد علیه السلام برای دفع انواع بلا و چشم زخم توصیه شده است‌‌. به طور کلی موارد زیر می توان به عنوان مهمترین خواص حرز حضرت جواد علیه السلام اشاره کرد:

محافظت از بلاها و حوادث:
همانطور که در ابتدا نیز گفته شد با اندکی دقت در معنی حرز امام جواد (ع) می‌توان به این نتیجه رسید که استفاده از خواص حرز امام جواد برای دفع بلا و بیماری های غیر طبیعی بسیار توصیه شده است.

درامان ماندن از چشم زخم:

چشم زخم یکی از بلایای شومی است که در قرآن و بسیاری از روایات به شکل آشکار به آن اشاره شده است و پیامبر اکرم (ص) دلیل بسیاری از مرگ ها را چشم زخم میدانند. با توجه به همین پدیده شوم بسیاری از امامان از جمله امام جواد (ع) توصیه به استفاده و به همراه داشتن حرز (amulet) و دعا کرده اند. حضرت امام صادق (علیه السلام) در مورد چشم زخم فرموده اند: «چنانچه می‌توانستید قبرها را بشکافید (علت مرگ را متوجه می‌شدید) خواهید فهمید که چشم زخم، دلیل اصلی بسیاری از مرگ ها می باشد.» همین طور پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرموده‌اند که :« چشم زخم میتواند سبب قرار گرفتن مرد در قبر و شتر در دیگ شود»! همچنین همانطور که خواندیم یکی از مهم ترین خواص حرز امام جواد از زبان ایت الله بهجت دور ماندن از چشم زخم و بلاهای حاصل از آن می باشد!

ازبین بردن سحر و جادو:
سحر و جادو از مواردی هستند که در قرآن نیز به آنها اشاره شده است و حقیقت دارد، از همین رو بسیاری از افراد از گذشته تا به الان به دنبال راهی برای از بین بردن آن بوده‌اند. استفاده از خواص دعای حرز حضرت جواد (ع) برای از بین بردن سحر و جادو بسیار توصیه شده است، به طوری که علامه مجلسی فرمودند تاثیر سحر در بعضی افراد و در بعضی بدن ها قابل مشاهده است مانند تغییر دوستی و دشمنی و شادی و غم از همین رو استفاده از خواص دعای حرز حضرت جواد و تعویذات و توکل به پروردگار و آیات قرآن برای دفع آن بسیار توصیه شده است.

همچنین موارد زیر به عنوان دیگر خواص مهم این دعای شریف می باشد که با دقت در آیات و معنی آن میتوان آنها را استخراج کرد:

 • دفع نگاه و زبان بد دشمنان و درامان ماندن از آنها
 • دفع چشم زخم از مهم ترین خاصیت حرز امام جواد (ع) می باشد همانند خواص سنگ چشم زخم
 • حفاظت در برابر وسوسه های شیطان و مردم بی ایمان
 • درامان ماندن از اذیت و آزار مردم
 • بی اثر کردن سحر و جادو
 • جلوگیری از ایجاد ضرر و زیان از مردم، پادشاهان، شیاطین و اجنه
 • درمان ماندن از مکر و فریب کاری
 • حفاظت از زخم‌ها، مغروق گشتن و مغلوب شدن
 • همچنین از دیگر فواید و خاصیت حرز امام جواد (ع) حفظ آبرو و عزت انسان می باشد.
 • درامان ماندن از کشته شدن و انتقام گرفتن
 • دفع تنگ دستی و گرسنگی 
 • جلوگیری از کاستی در دین و معیشت نیز از دیگر خواص و فواید این دعای شریف و با ارزش می باشد.

 آداب حکاکی و نگهداری حرز امام جواد (ع)

همانطور که در ابتدای مطالب گفته شد این دعا دارای آداب خاصی می باشد که برای بهره مند شدن از خواص آن به طور کامل باید تمام آن ها را رعایت کرد. یکی از مهم ترین آداب این دعا پرخاصیت، حکاکی آن بر روی پوست آهو می باشد. همانطور که در احادیث و روایات نیز گفته شده است این دعا پرخاصیت بر روی پوست آهو حکاکی می شود. همچنین فردی که اقدام به حکاکی این دعا می کند بایستی فردی مومن و پاک باشد و از قلم و کاغذ مسلمان استفاده شود. 

در بعضی از مواقع مشاهده می شود که این دعا بر روی پارچه سبز و یا کاغذ نوشته میشود و یا در پشت انگشتر ها قرار می گیرد که در این صورت نیز از خواص این دعا بهره خواهید برد اما توصیه شده ترین حالت طبق روایات حکاکی آن بر روی پوست آهو می باشد.

4.6 - (16 رای)
بازگشت به لیست

17 دیدگاه در “حرز امام جواد (ع) ❤️ ۸۰ خواص شگفت انگیز حرز امام جواد + آداب

 1. نازنین گفت:

  سلام وقت بخیر
  اگه به لوله حرز کبیر دست بزنیم ، از خواصش کم میشه و گناه محسوب میشه؟ نماز و آدابش کامل و بدون نقص انجام شد ، حالا برای اولین بار بستن حرز کبیر به گردن، علاوه بر اینکه باید روزی غیر از قمر در عقرب باشه ، باید ساعتشم سعد باشه؟⇨ این سوال خیلی مهمه برام لطفا پاسخ بدین. در صورتی که هر سایت جدول ساعات سعد و روز قمر در عقربش با هم فرق داره و هر شهر یه ساعت خاص داره، لطفا جدول قمر در عقرب امسال رو هم بزارید و ساعات سعد و نحس هر شهر

  1. جواهر هشتم گفت:

   سلام وقت بخیر. دست زدن به لوله مشکلی ندارد و از خواص دعا کم نمیشود. در مورد ساعات سعد هم موردی در روایات و یا منابع معتبر به آن اشاره نشده است و تنها برای استفاده باید دقت داشت که روزهای قمر در عقرب نباشد.

 2. زهره نعیمی گفت:

  سلام وقت بخیر. من حرز رو مدت ها قبل خودم نوشتمش خواصش رو داره؟

  1. جواهر هشتم گفت:

   سلام اگر آدابش رو رعایت کرده باشید بله

 3. طاهره بدری گفت:

  من حرزامام جواد رو به تازگی تهیه کردم بمن گفته شده باید دوتا دورکعتی نماز بخونم در هر رکعت به این صورت بعداز حمد ۷بار ایه هیجده سوره ال عمران ۷بار ایه الکرسی ۷بار سوره شمس ۷بار سوره لیل و۷بار سوره توحید منم خوندم وبعدش گفت اگه اشتباهی با این حرز رفتی سرویس باید این نماز رو ۷ روز بخونی
  من الان چیکار کنم با این توضیعی شما دادین من بالا خره نماز رو بخونم یانه

  1. جواهر هشتم گفت:

   سلام وقت بخیر. حرز نمازی مستحب دارد که قبل از اولین استفاده خوانده می‌شود و نیازی به دوباره خواندن ندارد. در مورد نبردن دعا در سرویس هم منبع معتبری وجود ندارد و نیازی به خواندن نماز نیست.

 4. هاجر گفت:

  سلام خسته نباشید
  من برای دخترم چند بار دعا گرفتم ولی نتیجه ای نگرفتم حرز امام جواد خودم میتونم بنویسم همراه داشته باشه؟و اینک تاثیر دارد برای بخت گشایی؟

  1. جواهر هشتم گفت:

   سلام وقت بخیر. نوشتن حرز آداب خاصی دارد و با حروف ابجد نوشته میشود. اگر آگاهی کاملی نسبت به این موضوع دارید میتونید خودتون بنویسید. اما حرز حضرت جواد (ع) برای بخت گشایی توصیه نشده و برای بخت گشایی سوره احزاب بسیار توصیه شده است. برای اطلاع بیشتر از خواص این دعا می تونید مقاله مربوط به سوره احزاب رو مطالعه بفرمایید.

 5. ز. میرسیدی گفت:

  سلام و احترام به مجموعه جواهر هشتم. من حرز امام جواد (ع) را استفاده کردم و اعتقاد زیادی دارم چون خدارشکر اتفاقاتی افتاده که متوجه شدم خدا کمکم کرده. میخواستم بدونم آیا دعایی برای افزایش رزق و روزی و برکت در زندگی هم وجود دارد؟

  1. جواهر هشتم گفت:

   سلام دوست عزیز. استفاده از سنگ شرف الشمس برای افزایش رزق و روزی توصیه بسیاری شده است. برای آشنایی بیشتر میتوانید مقاله مربوط به سنگ شرف الشمس رو مطالعه بفرمائید.

 6. زهرا گفت:

  ممنون از سایت زیباتون مطالب مفید و آموزنده ایی در مورد خواص سنگها و دعاها دارید…

 7. ناشناس گفت:

  سلام وقت بخیر. من حرز به نیت و برای کسی دیگه گرفتم اما اون استفاده نمکینه و کلا اعتقادی نداره ایا میشه خودم استفاده کنم یا خواصش رو از دست میده؟

  1. جواهر هشتم گفت:

   سلام وقت شما بخیر. حرز به نیت اشخاص نوشته نمیشود و شما و هرکسی میتوانید از آن استفاده کنید و از خواص آن بهره مند شوید.
   موفق باشید

 8. ftm گفت:

  سلام آیا بردن حرز داخل دستشویی مورد دارد؟

  1. جواهر هشتم گفت:

   سلام وقت بخیر. خیر هنگام ورود به سرویس بهداشتی لزومی به خارج کردن آن از دست و گردن ندارد

 9. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید. من قادر به تهیه حرز نیستم آیا تنها با خواندن آن از خواص میتونم استفاده کنم ؟

  1. جواهر هشتم گفت:

   سلام دوست عزیز وقت بخیر. در روایات و احادیث معصومین توصیه به به همراه داشتن آن و بستن به بازو شده است با این حال قطعا خواندن دعا خواص مخصوص به خود را خواهد داشت هرچند مقدار اندک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *