آشنایی با سنگ های قیمتی

سنگ حدید صینی: خواص سنگ حدید هفت جلاله و قیمت آن

سنگ حدید (هماتیت) چیست؟ خواص سنگ حدید صینی هفت جلاله چیست؟ چه ذکری بر روی سنگ هماتیت حکاکی میشود؟ برای یافتن پاسخ این سوالات و برخی دیگر از خواص این سنگ پر انرژی کافیست تا انتها این مقاله همراه ما باشید. در این مقاله از جواهر هشتم به بررسی تاریخچه سنگ هماتیت و مهمترین خواص این سنگ در در روایات و نحوه نگهداری و شارژ آن و … پرداخته خواهد شد.

آشنایی مختصر

اما سنگ حدید صینی (هماتیت) چیست؟ در پاسخ به این سوال می‌توان بیان کرد که سنگ هماتیت ( hematite ) سنگی مشکی رنگ و زیبا میباشد که نام آن در زبان یونانی به معنی خون میباشد. جنس سنگ هماتیت از آهن میباشد و فرمول شیمیایی تشکیل دهنده آن Fe2O3 میباشد که نزدیک به ۷۰ درصد آهن و ۳۰ درصد آن را اکسیژن تشکیل داده است. این گوهر در رنگ های خاکستری مایل به قرمز تا قرمز تیره قابل مشاهده است. این سنگ با درصد آهن ۵۰ درصد نیز دیده شده است که مواد سیلیسی نیز در آن مشاهده می‌شود.

این سنگ در صورت احیا پذیری بسیار مناسب و عالی می‌شود و گاهی اوقات مقدار کمی فسفر نیز در آن دیده می‌شود. این سنگ به راحتی در دماهای بالا به مگنتیت تبدیل می‌شود و در دمای ۱۴۵۷ درجه با فشار کم یک اتمسفر میتوانید به راحتی آهن و مگنتیت آن را از هم جدا نمود. گونه ایی بیشتر نادر از این سنگ وجود دارد که در جزیره هرمز ایران استخراج می‌شود و به رنگ قرمز خاکی قابل مشاهده میباشد.

خواص سنگ حدید صینی(هماتیت)

خواص سنگ حدید صینی چیست؟ این سنگ خواص بسیاری برای انسان دارد و درروایات بسیاری نیز از خواص آن گفته شده است. این سنگ به دلیل آرامش و تمرکزی که ایجاد می‌کند، سنگ ذهن نیز نامیده می‌شود. برخی از اذکار برروی این سنگ حکاکی می‌شود که خواص بسیاری دارند و مانند حرز امام جواد (ع) باعث درامان ماندن از بلایای غیرطبیعی و حوادث می‌شود. استفاده از خواص این گوهر برای در امان ماندن از طلسم و جادو و پیروزی در برابر ظالمان نیز بسیار توصیه شده است. خواص سنگ حدید هفت جلاله برای دور ماندن از انرژی‌های منفی و افزایش رزق و روزی نیز بسیار مفید میباشد.

خواص سنگ حدید هفت جلاله برای کسانی که گرفتاری های زیاد دارند بسیار موثر میباشد به طوری که افرادی که دشواری های بسیاری دارند توصیه می‌شود از این سنگ استفاده کنند.

امیر المومنین علی(ع) برای پیروزی در جنگ ها از خواص این گوهر استفاده می‌کردند و انگشتر با این سنگ در دست خود داشتند.

خواص سنگ حدید هفت جلاله باعث نابودی اذیت و آزار شیاطین و اجنه می‌شود شر را از بین می‌برد.

خواص سنگ حدید هفت جلاله و یا عین علی سبب افزایش قدرت و توانمندی و پیروزی در مقابل دشمنان میباشد.

در ادامه به برخی از خواص این نگین به صورت تیتروار اشاره شده است:

۱. فواید سنگ حدید موجب بهبود فشار خون و گردش خون خواهد شد‌.

۲. سنگ هماتیت موجب ایجاد تعادل بین ذهن و بدن و روح و روان شده و استرس‌ را کاهش می‌دهد.

۳. در بهبود گرفتگی عضلات پا و تنظیم کم خوابی نیز موثر است.

۴. خواص سنگ هماتیت موجب افزایش جذب اکسیژن و افزایش انرژی خواهد شد.

۵. این گوهر در درمان اعتیاد و پرخوری ها و حتی درمان مصرف سیگار بسیار مفید است.

۶. به همراه داشتن این سنگ درقالب انگشتر و یا گردنبند موجب کاهش وسواس عملی خواهد شد.

۷. همچنین وجود این سنگ سبب افزایش اعتماد به نفس خواهد شد.

۸. افزایش قدرت اراده و اطمینان در عمل را می‌توان به عنوان دیگر خواص سنگ حدید هفت جلاله یا عین علی دانست.

۹. خواص سنگ هماتیت موجب ایجاد شجاعت و از بین رفتن ترس خواهد شد.

۱۰. این گوهر موجب در ماندن از انرژی های منفی و عدم دریافت آن می‌شود.

برخی از محصولات حدید صینی

انگشتر نقره مردانه حدید صینی (کد: 026)

1,145,000 تومان

انگشتر نقره مردانه حدید صینی محصولی بسیار زیبا و باکیفیت ساخته دست انگشتر سازان میباشد که علاوه بر زیبایی، خواص معنوی بسیاری نیز دارد. نگین بیضی شکل و صاف و یک دست و رکاب صیقل خورده، زیبایی خاصی به آن افزوده است. نقره استفاده شده برای ساخت این انگشتر 925 عیار میباشد و آبکاری انجام شده بر روی آن سبب افزایش زیبایی، درخشندگی و استحکام آن شده است. سنگ حدید صینی در بسیاری از روایات و احادیث توصیه شده است و خواص بسیاری دارد به ویژه زمانی که دعاهای توصیه شده بر روی آن حکاکی شده باشد. این محصول قابلیت سایز برای هر انگشتی را دارد.

انگشتر نقره مردانه حدید صینی (کد: 025)

1,320,000 تومان

انگشتر نقره مردانه حدید صینی محصولی بسیار زیبا و باکیفیت ساخته دست انگشتر سازان میباشد که علاوه بر زیبایی، خواص معنوی بسیاری نیز دارد. نگین مستطیلی بکار رفته صاف و رکاب صیقل خورده، زیبایی خاصی به آن افزوده است. نقره استفاده شده برای ساخت این انگشتر 925 عیار میباشد و آبکاری انجام شده بر روی آن سبب افزایش زیبایی، درخشندگی و استحکام آن شده است. این انگشتر نقره دارای سیاه قلم کاری نیز میباشد که زیبایی و جذابیت آن را دوچندان کرده است. سنگ حدید صینی در بسیاری از روایات و احادیث توصیه شده است و خواص بسیاری دارد به ویژه زمانی که دعاهای توصیه شده بر روی آن حکاکی شده باشد. این محصول قابلیت سایز برای هر انگشتی را دارد.

انگشتر نقره مردانه حدید صینی (کد: 024)

1,189,000 تومان

انگشتر نقره مردانه حدید صینی محصولی بسیار زیبا و باکیفیت ساخته دست انگشتر سازان میباشد که علاوه بر زیبایی، خواص معنوی بسیاری نیز دارد. نگین بیضی شکل و صاف آن به همراه رکابی ظریف زیبایی خاصی به آن افزوده است. نقره استفاده شده برای ساخت این انگشتر 925 عیار میباشد و آبکاری انجام شده بر روی آن سبب افزایش زیبایی، درخشندگی و استحکام آن شده است. سنگ حدید صینی در بسیاری از روایات و احادیث توصیه شده است و خواص بسیاری دارد به ویژه زمانی که دعاهای توصیه شده بر روی آن حکاکی شده باشد. این محصول قابلیت سایز برای هر انگشتی را دارد.

انگشتر نقره مردانه حدید صینی (کد: 023)

1,588,000 تومان

انگشتر نقره مردانه حدید صینی محصولی بسیار زیبا و باکیفیت ساخته دست انگشتر سازان میباشد که علاوه بر زیبایی، خواص معنوی بسیاری نیز دارد. نگین شش ضلعی و رکاب صیقل خورده، زیبایی خاصی به آن افزوده است. نقره استفاده شده برای ساخت این انگشتر 925 عیار میباشد و آبکاری انجام شده بر روی آن سبب افزایش زیبایی، درخشندگی و استحکام آن شده است. این انگشتر نقره دارای سیاه قلم کاری نیز میباشد که زیبایی و جذابیت آن را دوچندان کرده است. سنگ حدید صینی در بسیاری از روایات و احادیث توصیه شده است و خواص بسیاری دارد به ویژه زمانی که دعاهای توصیه شده بر روی آن حکاکی شده باشد. این محصول قابلیت سایز برای هر انگشتی را دارد.

انگشتر نقره مردانه حدید صینی (کد: 022)

1,225,000 تومان

انگشتر نقره مردانه حدید صینی طرح نیکدل محصولی بسیار زیبا و باکیفیت ساخته دست انگشتر سازان میباشد که علاوه بر زیبایی، خواص معنوی بسیاری نیز دارد. نقره استفاده شده برای ساخت این انگشتر 925 عیار میباشد و آبکاری انجام شده بر روی آن سبب افزایش زیبایی، درخشندگی و استحکام آن شده است. این انگشتر نقره دارای سیاه قلم کاری نیز میباشد که زیبایی و جذابیت آن را دوچندان کرده است. سنگ حدید صینی در بسیاری از روایات و احادیث توصیه شده است و خواص بسیاری دارد به ویژه زمانی که دعاهای توصیه شده بر روی آن حکاکی شده باشد. این محصول قابلیت سایز برای هر انگشتی را دارد.

اذکار توصیه شده برای حکاکی

برخی از اذکار هستند که بر روی سنگ حدید صینی حکاکی می شوند. این اذکار طبق روایات و احادیث گفته شده حکاکی می شوند و خواص بسیاری دارند. در ادامه برخی از این اذکار که در روایات به آن اشاره شده است را بیان می کنیم:

1- دعای هفت جلاله:

دعای هفت جلاله یا همان ذکر امام صادق (ع) یکی از دعاهای پرخاصیت می باشد که بر روی این نگین حکاکی می شود. امام صادق (ع) در باب خواص انگشتر حدید هفت جلاله فرموده اند: این انگشتر را از دشمنان خود پهنان کنید تا از خواص آن بر علیه خود استفاده نکنند. مگر آن که از شیعیان ما باشند و به آن اعتماد داشته باشید. در ادامه متن این دعا و خواص آن را بیان کرده ایم:

« اَعُوذُ بِجَلالِ اللّهِ

اَعُوذُ بِکَلِماتِ اللّهِ

اَعُوذُ بِرَسوُلِ اللّهِ

امَنْتُ بِاللّهِ و کتبه

اِنّى واثِقٌ بِاللّهِ وَ رُسُلِهِ

اَشْهَدُ اَنْ لا اله اِلاّ اللّهُ مُخْلِصا »

خواص حدید هفت جلاله

همان طور که در روایات بیان شد یکی از مهم ترین خواص این دعا، در امان ماندن از کسانی که قصد ازار رساندن به شما را دارند می باشد. به واسطه این دعا از شر انسان های بد در امان خواهید ماند و به شما آسیب نخواهد رسید. همچنین یکی دیگر از خواص حدید هفت جلاله آسانی در کارها و حل مشکلات است. هنگامی که با مشکل مواجه شدید به لطف خدا و خواست او مشکلات آسان خواهند شد. زنان باردار می توانند سنگ حکاکی شده با این دعا را بر روی گردن بی اندازند و در هنگام وضع حمل، زایمان بر او راحت خواهد شد. به همراه داشتن این دعا موجب دور شدن و از بین رفتن چشم زخم و حسادت می شود.

امام صادق (ع) در باب خواص انگشتر حدید هفت جلاله فرموده اند: این انگشتر را از بوی بد و نجاست حفظ کنید و آن را با خود به حمام و دستشویی نبرید. هر کسی که میترسد بر او اط جانب فردی آسیب وارد شود و صدمه ایی به او برسد این انگشتر را به همراه داشته باشد تا محافظ او شود و آن را از دست دشمنان دور نگه دارد و به کسی جز شیعیان قابل اعتماد ندهد. 

به همراه داشتن این دعا موجب در امان ماندن از آزار اجنه و جن زدگی می باشد و شیطان را دور نگه می دارد. همچنین باعث در امان ماندن از گزند و آسیب جانوران می شود. امم صادق (ع) فرموده اند: زمانی که به دیدار کسی می روید که از او خوف دارید این انگشتر را به همراه داشته باشید.

2- ذکر امام علی (ع)

در روایتی از امام صادق (ع) بیان شده است که این دعا را در هفت خط حکاکی کنید. حضرت علی (ع) از این انگشتر هنگام مقابله با دشمنان و مواجه با مشکلات استفاده می کردند. (کتاب مکارم الخلاق صفحه ۹۳) این دعا در هنگام حکاکی با نیت فرد استفاده کننده و با نام او و نام پدر حکاکی می شود.

اعددت لکل هول لا اله الا الله
و لکل کرب لا حول و لا قوه الا بالله
و لکل مصیبه نازله حسبی الله
و لک ذنب صغیره و کبیره استغفرلله
و لکن هم و غم فادح ما شاء الله
و لک نعمه متجدده الحمد لله
ما بعلی بن ابی طالب من نعم فمن الله

3- ذکر افزایش رزق و روزی

یکی دیگر از اذکاری که برای حکاکی بر روی سنگ حدید صینی توصیه شده است دعایی دو خطی معروف به دعای رزق و روزی می باشد. این دعا در اولین جمعه ماه مبارک رمضان حکاکی می شود. (کتاب مکارم الاخلاق صفحه ۹۳)

کعسلهون لا اهـ لا الاول بالله
لا الاء الا آلاوک یا الله

قیمت سنگ حدید اصل

قیمت سنگ حدید اصل با توجه به رنگ و ذکر حکاکی آن ممکن است متفاوت باشد. به طور کلی قیمت سنگ حدید اصل زیاد نیست و به همین دلیل جزو سنگ های نیمه قیمتی و ارزان قرار گرفته است. یکی از مواردی که می‌تواند بر قیمت سنگ حدید اصل تاثیر گذار باشد، کیفیت سنگ و جلا آن میباشد. این گوهر در رنگ سفید یا طلایی در واقع عمل بهسازی بر روی آن انجام شده است و رنگ آن از بین خواهد رفت. بنابراین رنگ نیز می‌تواند یکی از عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت سنگ حدید اصل باشد. البته که باید توجه داشت که عوامل بسیاری مانند رنگ سنگ، اندازه، نحوه برش، محل استخراج و ... بر قیمت این سنگ تاثیرگذار است. برای تعیین قیمت اصلی این سنگ و تشخیص ارزش واقعی آن پیشنهاد میشود حتما به یک فرد باتجربه و قابل اعتماد و یا آزمایشگاه های معتبر مراجعه کنید.

نحوه نگهداری و شارژ سنگ حدید

به دلیل مواد خاص تشکیل دهنده این سنگ باید در نگهداری انگشتر حدید و محافظت از آن دقت لازم را داشته باشید. همانطور که گفته شد ماده اصلی سازنده این سنگ آهن می باشد و از همین رو توصیه شده است از قرار دادن این سنگ در معرض آب و رطوبت خودداری کنید. این نگین نسبتا شکننده و حساس می باشد و در نگهداری از آن باید دقت لازم را داشته باشید که در معرض فشار و ضربه قرار نگیرد. این نگین ممکن است بر اثر برخورد ضربه و یا افتادن از دست به راحتی بشکند و یا دچار ترک خوردگی شود.

برای شارژ سنگ حدید می توانید آن را درون نمک خشک دریا و یا نمک معمولی قرار دهید. همچنین می توانید آن را به مدت ده تا ۲۰ دقیقه زیر نور خورشید قرار دهید تا شارژ سنگ حدید انجام شود و بتوانید از خواص این سنگ به طور کامل بهره مند شوید.

مضرات سنگ حدید

امروزه بسیاری از افراد نگران مضرات سنگ حدید هستند و در استفاده از آن دچار تردید هستند. باید توجه داشته باشید که تا به امروز منبع معتبری مطلبی در باره مضرات سنگ حدید صینی بیان نکرده است و در روایات و احادیث نیز به فواید استفاده و به همراه داشتن آن اشاره شده است و نمی توان در مورد مضرات انگشتر حدید صینی چیزی گفت اما به طور کلی با توجه به انرژی بسیار این سنگ توصیه شده است که آن را به طور دائم به همراه نداشته باشید و تنها در صورت نیاز و احساس خطر از آن استفاده کنید. همچنین هنگام خواندن نماز نیز توصیه شده آن را از خود دور نگه دارید. از قرار دادن آن در معرض مواد شیمیایی و شوینده ها جلوگیری کنید و برای تمیز کردن آن از پارچه خشک و تمیز استفاده کنید.

در روایتی از امام صادق علیه السلام در باب شرایط نگهداری انگشتر حدید آورده شده است که: این انگشتر را درون دستشویی و حمام نبرید و آن را در مقابل بوی بد و نجاسات دور نگه دارید. این انگشتر را به کسی ندهید مگر آن که قابل اعتماد و از شیعیان باشد و اگر از هلاکت ترس دارید و در خطر هستید انگشتر حدید را به همراه داشته باشید و آن را از دشمنان خود دور کنید تا بر ضد شما استفاده نکنند.

4.1 - (19 رای)
بازگشت به لیست

6 دیدگاه در “سنگ حدید صینی: خواص سنگ حدید هفت جلاله و قیمت آن

 1. مژگان سیدی گفت:

  من به طور سهوا با این انگشتر وارد دست شویی شدم آیا مشکلی داره؟

  1. جواهر هشتم گفت:

   سلام وقت بخیر. خیر اما دقت داشته باشید تا آداب آن را همواره رعایت کنید.

 2. علیرضا گفت:

  سلام خدمت شما خسته نباشید. آیا خیس شدن سنگ حدید باعث ایجاد مشکل در آن می شود؟

  1. جواهر هشتم گفت:

   سلام وقت بخیر. به دلیل ترکیباب تشکیل دهنده سنگ حدید بهتر است با رطوبت در تماس نباشد.

 3. نخعی گفت:

  سلام. آیا شما تمام اذکار مربوط به سنگ حدید رو حکاکی میکنید؟

  1. جواهر هشتم گفت:

   سلام وقت بخیر. بله می تونید در هنگام ثبت سفارش، ذکر مورد نظر رو انتخاب کنید و یا از طریق واتساپ یا تماس تلفنی اطلاع بدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *