آشنایی با سنگ های قیمتی

سنگ در نجف چیست؟ خواص عجیب سنگ در نجف و قیمت آن

سنگ در نجف چیست؟ مهم ترین خواص سنگ در نجف در احادیث چیست؟ نحوه شارژ و نگهداری آن به چه شکل است؟ برای یافتن پاسخ برخی از مهم ترین سوال های مطرح شده درمورد این سنگ و همچنین بررسی ویژگی های کامل نگین درنجف کافیست تا انتهای این مقاله همراه جواهر هشتم باشید. در این مقاله به بررسی مهم ترین خواص و مضرات سنگ در نجف نیز پرداخته شده است. برای آشنایی بیشتر همراه ما باشید…

سنگ در نجف چیست؟

این سنگ یک نوع سنگ از خانواده کوارتز میباشد که به رنگ سفید و شفاف مانند شیشه است. می‌توان گفت هرچه که میزان شفافيت و پاکی این سنگ بیشتر باشد قیمت سنگ در نجف نیز افزایش میابد و ارزش آن بیشتر است. در زبان فارسی به این خانواده از سنگ ها که شفاف باشند دُر کوهی گفته می‌شود. دُر به معنی مروارید سفید و پاک و دُر نجف به معنای مروارید نجف میباشد.

این سنگ با نام سنگ دور نجف نیز شناخته می‌شود. سنگ دور نجف از خانواده سنگ عقیق میباشد که یکی از سنگ های بسیار شناخته شده و پرخاصیت میباشد. شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که مضرات سنگ در نجف چیست؟ این سنگ خواص بسیاری برای روح و بدن دارد و در بسیاری از روایات و احادیث نیز استفاده از انگشتر در نجف توصیه شده است و تا کنون مطلبی با عنوان مضرات سنگ در نجف بیان نشده است.

سنگ های دور نجف که در وادی السلام شهر نجف عراق مشاهده می‌شود اغلب در رنگ های بی رنگ شیشه ایی و یا شیشه ایی مایل به رنگ قرمز میباشد که آن را با نام  در حسینی نیز می‌شناسند. شاید یکی از دلایلی که باعث شده است اکثر مردم با این سنگ آشنا نباشند وجود منابع کمیاب تنها در منطقه قبرستان وادی السلام و حومه شهر نجف میباشد.

خواص در نجف در احادیث

اما خاصیت سنگ در نجف چیست؟ در مورد خواص در نجف در احادیث و روایات بزرگان دین مطالب بسیاری بیان شده است و توصیه بسیار به استفاده از آن شده است. امام صادق (ع) روایات بسیاری در مورد خواص در نجف بیان کرده و در میان بسیاری از سخنان بزرگان دین مطلبی در مورد مضرات سنگ در نجف دیده نمی‌شود.

امام صادق (ع) درباب خواص این نگین خطاب به مفضل فرموده اند: دوست میدارم هر مومنی ۵ انگشتر در دست خود داشته باشد. عقیق، فیروزه، یاقوت، انگشتری با سنگ حدید صینی و انگشتر در نجف … یاقوت که بین آنها فاخر است، عقیق که بین خدا و اهل بیت خالص تر است، فیروزه که باعث تقویت چشم و رسیدن به حاجات می‌شود، انگشتر حدید صینی که باعث دور کردن شیطان از انسان می‌شود و در هنگام مواجه با کسی که از او ترس دارید همراه داشته باشید نه همیشه، پنجم سنگ دری که در شهر نجف وجود دارد.

همچنین یکی دیگر از خواص سنگ در نجف در احادیث و روایات ثواب بسیار نگاه کردن به آن میباشد. به طوری که امام صادق(ع) در این باب فرموده اند: هر کسی انگشتر در نجف در دست داشته باشد، هرگاه که به آن نگاه کند خداوند ثواب یک زیارت اعم از حج یا غیره در اعمال او قرار می‌دهد که آجر آن برابر عمل پیامبران میباشد!

اگر رحم خدا بر شیعیان ما نبود قیمت و ارزش این نگین به قدری بالا بود که کسی توانایی خرید آن را نداشت اما برای شیعیان ارزان شد و زیاد شد تا همه قادر باشند آن را تهیه کنند از از خواص آن بهره مند شوند.

همچنین امام صادق فرموده اند: در دست داشتن انگشتر در نجف سبب راحتی امور و کار می‌شود.
در بسیاری از روایات نیز در مورد تاثیر خواص در نجف در دور کردن انرژی منفی و افزایش آرامش و شادابی نیز مطالبی بیان شده است.

مهم ترین خواص در نجف برای بدن

این سنگ چه تاثیری بر بدن و عملکرد بدن انسان دارد؟ مهم ترین خاصیت سنگ در نجف چیست؟ این سنگ خواص بسیاری برای روح و بدن دارد و برای علاقه مندان به سنگ های معدنی سنگی باارزش به حساب می آید. در ادامه برخی از مهم ترین خواص در نجف برای بدن را بررسی می کنیم:

* وجود این سنگ باعث تحریک و بهبود عملکرد جریان خون می شود.

* خاصیت سنگ در نجف موجب بهبود عملکرد سیستم گوارشی و تاثیرات مثبت بر آن می شود.

* خواص سنگ در نجف بر روی ریه ها نیز تاثیر می‌گذارد.

* این سنگ باعث افزایش بینایی و جلوگیری از بیماری های چشمی خواهد شد.

* در خواص در نجف برای بدن آمده است که باعث بهبود عملکرد شنوایی می شود.

* این سنگ نماد نیروی ذهن است و خاصیت در نجف باعث افزایش تمرکز و قدرت ذهن می شود و می‌توان با شارژ این سنگ به طور دائم از این استفاده کرد.

* این سنگ باعث باعث تعادل دریافت انرژی در بدن می شود.

* اگر دچار سردرد و میگرن هستید استفاده از این سنگ می تواند در بهبود وضعیت شما کمک کننده باشد.

* جلوگیری از خونریزی از دیگر خاصیت در نجف می باشد. این خاصیت می تواند برای زنان مفید و کمک باشد.

* خواص سنگ در نجف برای درمان افسردگی نیز موثر و کاربردی است.

* یکی دیگر از خواص سنگ در نجف که در طب سنتی نیز به آن اشاره شده است، کمک به از بین رفتن خستگی می باشد و همچنین در ترمیم آسیب های استخوانی بدن و بهبود تورم مفاصل بسیار موثر می باشد.

نحوه شارژ سنگ در نجف

شارژ سنگهای قیمتی یکی از موارد بسیار مهم است که سبب می‌شود صاحبان این سنگ ها به طور دائم از خواص آن بهره مند شوند. روش شارژ سنگ در نجف ( dur-najaf) نیز بسیار ساده و راحت است. برای شارژ در نجف کافیست یک یا دو بار درون آبی روان و پاک قرار دهید. پس از چند دقیقه آن را در معرض نور خورشید قرار دهید تا کاملا خشک شود. با این روش میتوانید انرژی سنگ را دوباره برگردانید و از خواص استفاده از ان بهره مند شوید. همچنین در نگهداری و حفاظت از این سنگ باید دقت لازم را داشته باشید چراکه این سنگ جزو سنگ های نیمه سخت محسوب میشود و با اینکه مانند سنگ عقیق سختی نسبتا بالایی دارد اما در صورت افتادن از ارتفاع بالا و یا مورد فشار قرار گرفتن ممکن دست دچار ترک خوردگی و یا شکستگی شوند.

نحوه تشخیص در نجف اصل

آیا روشی برای تشخیص در نجف اصل از تقلبی وجود دارد؟ به طور کلی برای تشخیص سنگ در نجف اصل از تقلبی توصیه می شود به افراد قابل اعتماد و با تجربه مراجعه کنید و یا به یک آزمایشگاه معتبر مراجعه کنید. در این مورد باید بیان کرد که راه معتبر و درستی برای تشخیص در نجف اصل از تقلبی با چشم غیر مسلح وجود ندارد و درصد بالایی از فروشگاه ها کوارتز شفاف استخراج شده را با عنوان این سنگ به فروش می‌رسانند. اما یکی از مواردی که می تواند اندکی در تشخیص در نجف اصل به شما کمک کند قیمت این سنگ می باشد. نوع مرغوب و با کیفیت این سنگ با قیمت ۲۰ تا ۳۰ دلار در بازار جهانی به فروش می رسد. این سنگ اگر بر روی رکاب نقره ایی سوار شود می تواند ارزشی معادل ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار داشته باشد.

معادن استخراج 

شاید برای شما نیز این سوال پیش امده است که محل استخراج این سنگ در چه مکانی است؟ معادن استخراج بسیار کمیاب و محدود میباشد و همان طور که از نام این سنگ پیداست تنها در شهر نجف در کشور عراق و در حوالی قبرستان وادی السلام این شهر میتوان برخی از معادن این سنگ را مشاهده کرد. این قبرستان یکی از بزرگ ترین قبرستان های جهان میباشد که حضرت نوح، هود، آدم و همچنین امام علی (ع) در آن دفن شده اند.

به همین دلیل خاک این قبرستان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این سنگ در طی هزاران سال از خاک این منطقه به وجود می آید و برای مسلمانان و به ویژه شیعیات از اهنیت بسیار بالایی برخوردار است. بارش باران و ترکیب قطرات باران با خاک این منطقه یکی از مهم ترین عوامل شکل گیری این سنگ میباشد. در برخی از مناطق این شهر نیز این سنگ در کنار رودخانه و یا داخل رودخانه یافت میشود.

4.2 - (20 رای)
بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “سنگ در نجف چیست؟ خواص عجیب سنگ در نجف و قیمت آن

  1. عباس گفت:

    یک عدد انگشتر درنمی اصلی با رکاب نقره قدیمی تضمینی بفروش میرسد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *