آشنایی با سنگ های قیمتی

سنگ آمیتیست (سنگ بنفش): قیمت سنگ آمیتیست+ خواص + تاریخچه

سنگ آمیتیست یک سنگ بنفش رنگ و بسیار زیبا است که به دلیل قدرت ماورایی آن در گذشته بسیار مورد استفاده قرار می‌گرفته است. این سنگ مورد استفاده بسیاری از اشراف زادگان و ثروتمندان قرار می‌گرفته است. در ادامه این مقاله از جواهر هشتم، به بررسی کامل این نگین و خواص ویژه آن، نحوه نگهداری، قیمت و … خواهیم پرداخت…

سنگ آمیتیست: آشنایی + تاریخچه

در یونان قدیم مردم براین باور بودند که اگر این نگین به شکل گردنبند و یا انگشتر نقره آمیتیست و یا دستبند مورد استفاده قرار بگیرد، از مست شدن جلوگیری خواهد کرد. با توجه به همین موضوع نام آن را آمیتیست amethyst قرار دادن که در واژه یونان به معنی ضد مستی میباشد.

این نگین در بسیاری از ادیان و فرهنگ ها دارای ارزش بسیاری میباشد به طوری که بسیاری از اشراف زادگان و ثروتمندان این نگین را داخل ظرف شراب خود قرار می‌دادند و گاهی اوقات نیز ظروف خود را به رنگ بنفش میساختند.

این سنگ بنفش با سختی ۷ در مقیاس موس جزو سنگ های نسبتا سخت محسوب می‌شود که از خانواده کوارتز هستند. سنگ آمیتیست را می‌توان در در سنگ های آذرین و دگرگونی و همچنین گرانيت و گنیس پیدا کرد. این نگین بعنوان یکی از گران قیمت ترین سنگ از خانواده کوارتز محسوب می‌شود. این نگین معمولا به شکل کریستال های شش وجهی قابل مشاهده است.

مهم ترین خواص سنگ آمیتیست

این نگین تزئینی همچون سنگ زبرجد خواص بسیاری برای روح و بدن دارد و استفاده از آن برای سلامتی بسیار توصیه شده است. همچنین گفته شد است که وجود این سنگ تاثیرات بسیاری بر مغز و بدن انسان خواهد داشت. در ادامه به بررسی برخی از مهم ترین خواص سنگ آمیتیست پرداخته شده است:

● تقویت اراده در انسان:
وجود ایم نگین باعث افزایش قدرت اراده در انسان خواهد شد به گونه ایی که حکما از این سنگ برای افراد معتادی که قصد ترک کردن دارند استفاده می‌کردند.

● چاکرا درمانی:
تاثیر در عملکرد چاکرای هفتم (تاج) یکی از مهم ترین خواص سنگ آمیتیست بنفش میباشد که دلیل آن رنگ بنفش و ارغوانی آن است. همچنین تقویت چاکرای ششم (چشم سوم) نیز از خواص این سنگ است.

● جلوگیری از سردردهای عصبی:
این سنگ به دلیل ارتباط با چاکرای بدن، در تسکین دردهای عصبی و بهبود حمله های عصبی مانند صرع تاثیرات مثبتی خواهد داشت.

● دوری از انرژی های منفی:
یکی دیگر از خواص سنگ آمیتیست، ازبین بردن انرژی منفی محیط اطراف و تبدیل آنها به انرژی مثبت است. توصیه می‌شود که در اتاق کار و یا منزل خود، تکه ایی از این سنگ باارزش قرار دهید تا انرژی مثبت و آرامش افزایش یابد و روح شما به تعادل و آرامش برسد و اضطراب و نگرانی از بین برود.

● بهبود عملکرد مغز:
خواص سنگ آمیتیست باعث افزایش فعالیت نیم کره مغز خواهد شد که باعث کاهش توهمات و تقویت شهود و روان بینی و الهامات خواهد شد.

تبادل انرژی:
یکی از خواص سنگ آمیتیست ایجاد میدان مغناطیسی در اطراف آن است. بدن انسان نیز میدان مغناطیسی تولید می‌کند که باعث تبادل انرژی بین سنگ و بدن می‌شود و اگر مدتی در برابر میدان مغناطیسی ایجاد شده قرار بگیرید میتوانید با استفاده از این خاصیت سنگ آمیتیست، میدان مغناطیسی بدن خویش را تقویت کنید.

نحوه نگهداری از امیتیس

سنگ آمیتیست جزو سنگ های شکننده است و باید در محافظت از آن دقت لازم را داشت. با توجه به اینکه این سنگ از خانواده کوارتز میباشد یا اینکه تقریبا سخت و بادوام است اما باید سعی کرد که از دیگر سنگ ها دور نگه داشته شود چراکه ممکن است جواهرات دیگر بر روی آن خراش ایجاد کنند.

در صورت نیاز میتوانید این نگین را با آب و کمی صابون شست و شو دهید و با استفاده از پارچه ایی نرم، به آرامی آن را تمیز کنید. برای محافظت از سنگ آمیتیست و بهره بردن از خواص سنگ آمیتیست به طور کامل بهتر است که از مواد شیمیایی خانگی برای تمیز کردن ام استفاده نکنید و همچنین در معرض نور خورشید و گرمای بالا قرار ندهید. مشابه انواع سنگ های معدنی گرمای زیاد باعث آسیب رسیدن به سنگ شما خواهد شد.

3.5 - (11 رای)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *